Iskmo-Jungsund Bollklubb

Cuper

Här finns länkar till turneringar och cuper som rekommenderas att bekanta sig med inför sommaren.

 

Cuper i Finland

Wasa Football Cup  http://wasafootballcup.com/?lang=sv 
Helsinki Cup http://www.helsinkicup.fi/fi/etusivu/
Alandia Cup http://alandiacup.com/
Oulu Boys Cup  http://www.tervarit.fi/index.php?248
Kemi Cup http://www.kemicup.fi/
FF Jaros turneringar  http://www.jopox.fi/jaro/seura/85178/turneringar-turnaukset-2016
Ilmajoen kisailijats turneringar http://ikjalkapallo.fi/index.php/kevatturnaus
Kokkola Cup  http://www.kokkolacup.fi/
Pori Cup http://www.poricup.fi/

 

Cuper i Sverige

Umeå Fotbollsfestival                http://umeafotbollsfestival.com/ 
Piteå Summer Games http://www.piteasummergames.se/
Forward Cup  http://forwardcupen.se/
Gothia Cup http://gothiacup.se/