Iskmo-Jungsund Bollklubb

Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
28
29
30
May 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Jun 1
2
3
4
5
6
7
8

Senaste nytt

 

 

 

 

Herrar Div.3

Övre raden: Jimmy Nystrand, Anders Levander, Anton Östberg, Tommy Häggblom, Kalle Sandvik, Joel Ljung, Amadeus Ekman, Jakob Björkqvist, Oscar Sunngren, Sebastian Svanlund, Peter Siegfrids

Nedre raden: Robin Saarikko, Martin Mitts, Henry Söderlund, Hannes Sunngren, Andreas Herrgård, Daniel Geisor, Sami Håkans, Oliwer Haldin

Fattas: Simon Granlund, Ateş Korkmaz, Wiljam Fors, Patrik Ylitorvi, Eric Svartsjö, Christian Pundars

 

Säsongen 2019


Regions Cup

16.4, kl.20.30 SJK-j Apollo - I-JBK  Wallsport Arena 3-0 (2-0)

 

 Division 3

25.4, kl.17.30 I-JBK - VPS J Akatemia Botniahallen, konstgräs 0-4 (0-1)  
2.5, kl.19.00 FC Kiisto - I-JBK Elisa Stadio 4-1 (2-1) Hema
9.5, kl.18.00 I-JBK - VPV Botniahallen, konstgräs 0-4 (0-2)  
15.5, kl.19.30 PeFF - I-JBK Västerplan, Jakobstad 2-3 (1-2) Danne x2
Patte
23.5, kl.19.30 I-JBK - KPS Botniahallen, konstgräs 1-4 (1-1) Danne
29.5, kl.19.00 Korsnäs FF - I-JBK Centralidrottsplan, Korsnäs 2-0 (2-0)  
6.6, kl.19.00 Virkiä - I-JBK Keskuskenttä, Lapua 2-2 (1-2) Tommy
Beni
13.6, kl.18.30 I-JBK - Sporting Kristina Centralidrottsplan 1-0 (1-0) Beni
19.6, kl.19.00 Esse IK - I-JBK Bollplan 1, Ytteresse 4-4 (1-1)

Danne x3
Patte

27.6, kl.18.30 I-JBK - KPV/Akatemia Centralidrottsplan 1-1 (1-0) Osci
3.7, kl.19.00 SIF - I-JBK Sundom Arena 2-0 (0-0)  
14.7, kl.15.00 VPS J Akatemia - I-JBK Kyrölä, Vähäkyrö 4-1 (1-0) Kalle 
25.7, kl.18.30 I-JBK - FC Kiisto Centralidrottsplan 1-1 (1-1) Hema 
1.8, kl.19.00 VPV - I-JBK Botniahallen, konstgräs 2-2 (1-1) Danne x2 
8.8, kl.18.30 I-JBK - PeFF Centralidrottsplan 1-0 (0-0) Hema 
16.8, kl.19.00 KPS - I-JBK Yksipihjalan urheilukenttä, Kokkola 2-1 (0-1) Beni 
22.8, kl.18.30 I-JBK - Korsnäs FF Centralidrottsplan 1-3 (0-2) Wilkko 
29.8, kl.18.30 I-JBK - Virkiä Centralidrottsplan 5-2 (2-1)

Kalle x2
Beni x2
Leva 

7.9, kl.18.30 Sporting Kristina - I-JBK Kristina plan 4-5 (4-1) Danne x2
Wilkko
Hema
Wade 
12.9, kl.18.30 I-JBK - Esse IK Centralidrottsplan 0-2 (0-1)  
21.9, kl.18.30 KPV/Akatemia - I-JBK Santahaka, Kokkola 1-3 (1-2) Beni x2
Danne
29.9, kl.14.00 I-JBK - SIF Centralidrottsplan 2-2 (0-1) Leva
Beni